Nepodpisujte zmluvy na prvom stretnutí!

Autor: Martin Hužovič | 5.9.2016 o 0:00 | (upravené 5.9.2016 o 9:50) Karma článku: 1,45 | Prečítané:  432x

Každý z nás podpísal za život x y zmlúv. V článku si rozoberieme to prečo by sme nemali podpisovať zmluvy na prvom stretnutí.

Nepodpisujte zmluvy na prvom stretnutí.

Každý z nás sa už stretol s finančným sprostredkovaním, či už to bolo v banke pri vybavovaní úveru alebo v poisťovni pri riešení poistnej zmluvy alebo najčastejšie priamo s finančným sprostredkovateľom.

Prečo radím nepodpisovať zmluvy na prvom stretnutí?

Pretože....

1. VPP a VOP

Všeobecné Poistné Podmienky a Všeobecné Obchodné Podmienky sú neoddeliteľnou súčasťou poistných, úverových a investičných zmlúv a majú niekoľko desiatok strán. Tieto strany sú tak nudné čítanie, že sa nečudujem, že ich nikto nečíta a dokonca ich nemajú prečítané ani samotní finanční sprostredkovatelia, ktorí vám daný produkt či dané poistenie chcú predať.

Nehovorím, že by ste si mali prečítať všetky tie nudné strany ale určite by som odporúčal prečítať si aspoň tie strany, ktoré sa týkajú práve vášho prípadu a v prípade nejasností ich prekonzultovať. Toto všetko sa jednoducho nedá stihnúť na prvom stretnutí.

Prvé stretnutie má byť úplne o niečom inom http://huzovic.blog.sme.sk/c/409595/financne-poradenstvo-inak.html

 

2. Nakupovanie na základe emócií

Toto pravidlo platí vo väčšine prípadov nakupujúcich. Len veľmi malé množstvo klientov a zákazníkov sa rozhoduje na základe zdravého rozumu. Nakupovanie na základe emócií nie je špatné alebo zlé. Ale? Uvediem príklad. Zákazník vstúpi do obchodu, pochodí, popozerá sa a do očí mu udrie žiarivá nádherná vec, ktorú tak veľmi musí mať, že si ju nakoniec kúpi bez toho aby sa pozrel na svoju finančnú situáciu, či si ju vôbec môže dovoliť. Samozrejme, že si ju nemôže dovoliť hneď kúpiť ale emócie a túžba po vlastnení tejto veci sú silnejšie ako zdravý rozum, ktorý hovorí: „Počkaj ešte mesiac možno dva, odlož si peniaze a potom si ju kúp keď na to budeš mať pripravené peniaze!“. A presne takto isto to platí aj vo veci finančného sprostredkovania. Väčšina sprostredkovateľov dokáže rôznymi obchodnými ťahmi a cestičkami uviesť klienta do stavu, kde hneď na prvom stretnutí podpíše všetko, čo mu sprostredkovateľ navrhne. A prečo to tak je?...Pretože takýto sprostredkovateľ chce hneď zarobiť. Jeho nezaujíma či vám to vyhovuje, či vám práve takáto zmluva rieši situáciu aj z dlhodobého hľadiska. Nie jeho zaujíma len aby ste podpísali a zaplatili a tým pádom jeho práca končí. Preto, nepodpisujte nič na prvom stretnutí. Z mojej praxe a skúseností viem, že takýto sprostredkovateľ je ako prízrak, vidíte ho raz a naposledy.

 

3. Dvakrát meraj a raz rež

Bol nádherný slnečný deň. Cestou do práce som sa zastavil stavil v obchode potravín. Nakúpil som čo som chcel nič viac nič menej. Vychádzam z obchodu a cestou k autu som prechádzal popri stánku kde predávali najlepšie nože na svete. Predavačom som bol tak ohromený, ukázal mi ako nože prerežú aj nemožné hladko rýchlo a stále sú ostré. Samozrejme ich netreba nikdy brúsiť a stále budú ostré, čo ma veľmi zaujalo. Cena tejto sady nožov stála 499€, predavač mi hovorí ak si ich kúpim hneď teraz bude cena 399€. A tak v návale emócií, veď kúpim nože, ktoré nemusím brúsiť, prerežú aj nemožné a sú úžasné idem do najbližšieho bankomatu a vyberiem 400€. Hneď ako som mal 400€ v ruke a 400€ je veľký peniaz si hovorím: „Počkaj počkaj, idem dať 400€ za nejaké nože, veď doma nože mám a sú dobré a vôbec, mal som dnes v pláne kupovať takto drahé nože, no nie nemal a našťastie som ich ani nekúpil.“ A presne o tom to celé je.

 

Zobrať si úver na bývanie na 30 rokov, spraviť si rizikové poistenie na 30 rokov alebo pravidelne investovať po dobu 30 rokov je situácia kde má rozhodovať zdravý rozum a nie emócie. Preto radím nepodpisujte nič na prvom stretnutí, pretože prvé stretnutie je vždy len o emóciách.

 

 

„ Informácie najviac škodia tým, ktorí ich nemajú“

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gajdošovi úradníci vybrali stíhačky F-16, čakajú na vládu

Ponuku na kúpu stíhačiek F-16 za 2,91 miliardy dolárov schválil americký kongres. Švédske gripeny by boli lacnejšie.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Minister obrany klamal, dôvodom sú nové stíhačky

Ako SNS vyberá nové slovenské stíhačky.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

V SNS opäť vymenili hodnoty za peniaze

Už Mečiar o Slotovi povedal, že jeho hrdosť sa končí v Slovenskej poisťovni.


Už ste čítali?