Ste lojálny voči svojej banke?

Autor: Martin Hužovič | 27.3.2017 o 17:00 | Karma článku: 1,53 | Prečítané:  226x

Ste lojálny voči svojej banke? Myslíte ste, že banka je lojálna voči Vám? Tak Vás sklamem pretože banka nie je a nikdy nebola lojálna. Prečo? Pretože nemusí.

Ste lojálni voči svojej banke? Pýtam sa prečo?

Lojálnosť voči kamarátovi, rodine, obchodnému partnerovi je veľmi dobrá vlastnosť. Je potrebné si udržiavať výborné vzťahy voči tým, ktorí sú pre nás ochotní niečo urobiť.

Prečo je klient lojálny voči svojej banke?

Banka je inštitúcia, ktorá je závislá na svojich klientoch. Čím viac ich má tým lepšie pre ňu, pretože si môže potom dovoliť na trhu viac. Banke sa v dnešnej dobe nevyhneme. Je to už vec, ktorú všetci považujeme za súčasť nášho života. Vo väčšine prípadov nám uľahčuje život ale samozrejme je to za poplatok (napr. vedenie účtu). Preto sa pýtam prečo sú klienti lojálni voči svojej banke?

Stretol som sa s klientmi, ktorí mali hypotéku vo svojej obľúbenej banke. Túto banku využívali niekoľko rokov. Keďže klienti boli klientmi banky rozhodli sa, že si budú žiadať o úver primárne vo svojej banke. Je to pochopiteľné. Klienti nemali záujem si obehať všetky banky a spraviť si vlastný prieskum kde a aké sú podmienky pre získanie hypotéky. Banka im vyhovela a dala im podmienky aké v tom čase boli najlepšie v danej banke. Avšak vek pokročil a klienti platili už v dnešnej dobe nevýhodnú hypotéku. Keď sme si sadli s klientmi zistili sme, že na ich hypotéke vieme ušetriť niekoľko desiatok eur alebo skrátiť dobu splatnosti úveru. Mal to však jeden háčik a to je ten, že klienti by museli refinancovať svoju hypotéku v druhej banke. A tu nastal kameň úrazu: ,,Ja nechcem refinancovať do druhej banky!. Pýtam sa prečo? Pretože som spokojný so svojou bankou. Vravím klientovi, že je to super, že je spokojný avšak druhú otázku ktorú som položil klientovi, tak prehodnotil svoj postoj, pretože si našťastie uvedomil, čo to vlastne znamená ostať vo svojej banke. Znamenalo by to, že klient by platil viac a rozhodne by si neskrátil dobu splatnosti úveru. Jediný kto bude platiť úver je klient. Bolo a vždy to tak bude. Jediný kto znáša náklady je klient. A keďže klient si svoje peniaze zarobí poctivou prácou a uvedomil si, že refinancovaním do druhej banky ušetrí nemalé peniaze a tak začal rozmýšľať inak. Uvedomil si, že peniaze, ktoré si poctivo zarobí nemusí dávať na drahšiu platbu v súčasnej banke. Jednoduchým refinancovaním do inej banky ihneď ušetrí.Samozrejme z ušetrených peňazí si môže splatiť skôr hypotéku alebo si môže odkladať na lepšie časy. Perfektné!

A to je to o čo tu vlastne ide. Banka nie je lojálna voči klientom. Ak by bola tak vždy svojím klientom zníži úrokovú sadzbu a vždy bude robiť tak aby klient platil dokonca lepšie ako u konkurencie. Toto sa zo strany banky nedeje a možno sa nikdy diať nebude. Klienti banky, ktorí majú úver s nepriaznivým úrokom by mali prehodnotiť zotrvanie v aktuálnej banke. Samozrejme banka takýchto klientov zbožňuje. Prečo? Pretože práve títo klienti im platia navyše peniaze, ktoré by ináč nemali a preto im banka ani nikdy neponúkne lepšie úrokové sadzby, pretože nemusí. Sama seba by pripravila o peniaze. Je toto lojálnosť vašej banky voči vám? Rozhodne nie je!

Preto si skontrolujte svoj úver aké máte úrokové sadzby. Fixácia nech vás netrápi. Vždy sú možnosti ako ušetriť. Cieľom hypotéky je samozrejme kúpa vysnívanej nehnuteľnosti poprípade rekonštrukcia a podobne. Vaším cieľom, ktorí majú hypotéku ako aj ja je splatiť ju čo najskôr a tým zaplatiť na úrokoch čo najmenej. Preto budem hľadať vždy najlepšie podmienky na trhu pre mňa a svojich klientov pretože keď nájdem lepšie podmienky v inej banke ako mám v súčasnej banke idem ihneď tam kde mi dajú lepšie podmienky. A čo to pre mňa znamená? Zaručene ušetrené peniaze, ktoré nemusím platiť banke ale môžem ich použiť tak ako ja chcem.

 

Informácie škodia najviac tým, ktorí ich nemajú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gajdošovi úradníci vybrali stíhačky F-16, čakajú na vládu

Ponuku na kúpu stíhačiek F-16 za 2,91 miliardy dolárov schválil americký kongres. Švédske gripeny by boli lacnejšie.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Minister obrany klamal, dôvodom sú nové stíhačky

Ako SNS vyberá nové slovenské stíhačky.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

V SNS opäť vymenili hodnoty za peniaze

Už Mečiar o Slotovi povedal, že jeho hrdosť sa končí v Slovenskej poisťovni.


Už ste čítali?